nasıl hipnoz yapılır Temel Açıklaması

Otohipnoz esasta olabildiğince mahdut ve hızlı bir sistem olmasına mukabil yavaş yavaş öğrenilmesi ve deneyimlendikten sonrasında matlup her yerde kolay uygulanabilir olması onu birşunca uygulamaya bakılırsa avantajlı kılar.

Vücudunu bölüm parti gevşetmesini sağlamla. Onu sakinleştirdikten, mazbut dem almasını ve sesine kulak vermesini esenladıktan sonra ayak parmaklarını ve ayaklarını gevşetmesini iste. Yalnız kaslarını rahatlatmaya odaklanmasını katkısızla ve sonrasında bacaklara geç.

Bu yöntemde cereyan etmek mergup her iki davranışın birbiri üzerine gelmiş olarak yaşattığı duyguların farkında bize dosdoğru davranışı göstermeyi esenlamaktır. Zihnen bu alt bölümın tabir ettiği farklı duygulanımların meydana getirmiş olduğu müspet ve negatif deneyimler sadık evetşama suhuletle uyarlanılabilir.

Onu "hipnotik merdivenlerden" aşağı indir. Bu uygulayım bir tür dip trans hâline illet yapmak için hipnoterapistler ve kendi kendine hipnoz uygulayanlar tarafından kullanılır. Partnerinden kendini har, kelimesiz bir odadaki mürtefi bir merdivenin başlangıcında imge etmesini iste. Aşağı hak indikçe gittikçe henüz bir tomar gevşediğini hissedecek. Her girişimı onu kendi zihninin derinliklerine götürecek.

Iştirakçiya hipnozdan ne beklemesi icap ettiğini anlat. Birfena kişinin hipnozla dayalı televizyondan ve filmlerden edinmiş olduğu uçuk ve yanlış fikirleri vardır. Gerçekte hipnoz kişinin zihinaltındaki sorunlarla ilgili netlik kazanmasına yardım eden bir gevşeme tekniğidir.

Görsel medyada hipnoz, yalnızca parmağını şaklatarak insanlara aptalca hareketler yapmış oldurabileceğin bir keyfiyet gibi yansıtılır, buna aldanma.

Aynı ortamdasınız. Çaldatmaışma odanızda bu nöbet sigara muhtevamediğiniz lakin ister ömür gerekse ferdî kalitenizin çok farklılaşmış halini seyredin. Odanıza giren sizinle iletişim halinde olan insanlara davranışınız de değsorunmiş. Bir mesafe odanıza giren ve size sigara ikram eden bir arkadaşınızın bu isteğini sonuç çevirdiğinizi zihninizde görün.

Bu kontakyı kullanırken bu sitenin servis ve muhtevaeriklerine iyi hazırlanmış Cookie tasarrufını onaylama ettiğinizi varsayacağız.  Henüz bir tomar selen ciğerin OK

Hareket etmek istemediğin bir şey olursa bunu geçmiş çevirebilirsin ve evgin bir gidişat olursa bu deneyimi hemen kesebilirsin.

Birokkalı şahıs bunu denemiş olmasına mukabil hipnoz sonrası hafıza kaybı, hipnozu uygulayıcı kişinin kendi hatasının neticelerinden tevakki yolu olarak güvenilmez bir seçenektir.

Hipnozun doğbirliını anlamak şimdiki marifet kaynaklarımızla olanaksız. Bu nedenle nasıl bir şey olduğunu belki söyleyebiliriz. şuurlu dimağ bir anlamda fasıl dışı bırakılarak zihni es geçerek dimağaltı zihninize telkinler yerleştirmektir.

Türkiye bile şimdilik hakeza bir vaziyet yok. Üniversitelerde eğitim yok. Bir saf ilgililerin kurduğu toplantı, hengâm devir benim de eğitimci olarak katılmış olduğum uygulamalı seminerler ve afiyet bakanlığının 2001 senesinde Kuruntu Avşar Bilgilendirici Mesaj Show yetişekında hipnoz’un şov için kullanılması hasebiyle yayınladığı “Hipnoz demonstrasyon üzere kullanılamaz” emirı var. Bu laf da kapalı ve umuma sarih yerlerde sigara yürekenlere öngörülen sigara içme cezasına benziyor!

Partnerinin okkalı canlı olmadığından sakıncasız ol. Yorgun olması gerekmez yalnız çıldırmış gibi olmasın yeter.

Size mantıksız mevrut yalnız başına geleni aciz bırakan karanlık,kapalı arsa, uçağabey binme vb korkular karın mantık dinlemiyor. İlaçlarsa yatıştırıcı etkiden öteye gitmiyor.Hipnoz bu sorunlara bire bir geliyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *